Medlemmer
Gennem en mangeårig tilstedeværelse i lokalmiljøet, har foreningen i dag en stor tilslutning fra de lokale virksomheder i Grenaa og omegn.
Nedenfor kan du se en medlemsliste af vores medlemmer og støttere.

vedtaegter-img
FirmaNavnFirmaAdresseFirmaPostnrByFirmaTelefonEmailKontaktpersonHjemmeside
Alu-Comp A/SRolshøjvej 198500Grenaalr@alu-comp.dkNicolai Quistwww.alu-comp.dk
Arkikon ApSHavneplads 28500Grenaa2033 7844info@arkikon.dkThomas Enevoldwww.arkikonaps.dk
Bolig Nyt - Grenaa Gruppen ApSSøndergade 28500Grenaa8632 1900gg@g-g.dkAnders Westmark Andersenwww.bolignyt.dk
BP Electric A/STrekanten 44b8500Grenaa8632 3299jan.baand@bpelectric.dkJan Baandwww.bpelectric.dk
Byggefirmaet Lindgaard Nielsen ApSKattegatvej 128500Grenaa4635 3032jln@lindgaard-nielsen.dkJan L. Nielsenwww.lindgaard-nielsen.dk
Danske Bank A/STorvet 15-178500Grenaagrenaa@danskebank.dkwww.danskebank.dk
Djurs LåseserviceMellemstrupvej 78500Grenaa3132 1113info@djurslaase.dkTroels Broniwww.djurslaase.dk
Djurslands Bank A/STorvet 58500Grenaalk@djurslandsbank.dkLise Kristensen www.djurslandsbank.dk
Djurslands Isolering ApSStensmarksvej 18 8500Grenaadjurs-iso@stofanet.dk
El:Con Grenaa A/SKattegatvej 38500Grenaagrenaa@elcon-as.dkTorben Kristensenwww.elcon-as.dk
Entreprenørfirma Børge JuulRevnvej 18500Grenaa4021 7925entr.firmaet.b.juul@mail.dk
G S M Maskinfabrik A/S af 1996Kattegatvej 148500Grenaagsm-grenaa@gsm-as.dkwww.gsm-as.dk
Vognmandsfirmet Gert Svith A/SRådmandsvej 128500Grenaagertsvith@gertsvith.dkGert Svithwww.gertsvith.dk
GMSKanalvej 818560Kolind2266 8585rasmus@gms-vinduer.dkRasmus Flarupwww.gsm-vinduer.dk
Grefta-Tryk A/SMarkedsgade 418500Grenaabs@grefta.dkBirgitte Schererwww.grefta.dk
Grenaa Cykelsport/Fri BikeshopMarkedsgade 518500Grenaa3024 2676grenaa-cykelsport@stofanet.dkHenning Nørskovwww.grenaa-cykelsport.dk
Grenaa Hydraulik A/SKalorievej 18500Grenaafhb@grenaahydraulik.dkFrederik Høgh Brandstrupwww.grenaahydraulik.dk
Grenaa Murer Entreprise ApSYmersvej 68500Grenaajesper@grenaamurer.dkJesper Engelsted
Grenaa NærkøbBaunhøjvej 68500Grenaameiergrenaa@mail.dkUlla Meier
Kama Kaffe ApSKannikegade 98500Grenaakama@kama-kaffe.dkEsben Lauridsenwww.kama-kaffe.dk
Grenaa Skibsværft A/SNordhavnvej 128500Grenaa2028 6283kd@gsv.asKlaus Dahlwww.gsv.as
Grenaa SlagtehusTempovej 188500Grenaamail@grenaaslagtehus.dkP. Bertelsen & T. Severinsenwww.grenaaslagtehus.dk
Grenaa Transport A/SBredstrupvej 278500Grenaa8632 0711linette@grenaa-transport.dkLars Bertelsenwww.grenaa-transport.dk
Grenå Bil-Center A/SFasanvej 408500Grenaaas@gbc.dkAlf Sørensenwww.gbc.dk
Grenå Gulvcenter ApSRugvænget 238500Grenaalarsbo@gulvcenter.dkwww.gulvcenter.dk
Gudmann & Søn ApSSøgade 38500Grenaakontakt@gudmann-sejlmager.dkwww.gudmann-sejlmager.dk
Hansen FurnitureKattegatvej 3, hal 6a8500Grenaa4020 6538hansen@hansen-furniture.dkErling Hansenwww.hansen-furniture.dk
Henning Bjerre VVS ApSTeknologivej 268500Grenaamail@henningbjerrevvs.dkHenning Bjerrewww.henningbjerrevvs.dk
Hotel Grenaa-Havlund Kystvej 18500Grenaaadmin@hotelgrenaa.dkwww.hotelgrenaahavlund.dk
HSJ Design v/Hans Sandgren JacobsenFærgevej 38500Grenaa2615 5505mail@hans-sandgren-jakobsen.comHans Sandgren Jacobsenwww.hans-sandgren-jakobsen.com
HSM Industri A/SBredstrupvej 508500Grenaa2121 5572blb@hsm.dk Esben Møllerwww.hsm.dk
Politikkens LokalaviserØsterbrogade 458500GrenaaTorben.duus@lokalavisen.dk Torben Duuswww.lokalavisen.dk
Jyske Bank A/SNytorv 58500Grenaagrenaa@jyskebank.dkwww.jyskebank.dk
KattegatcentretFærgevej 48500Grenaakc@kattegatcentret.dkwww.kattegatcentret.dk
Kim Nielsen Snedker & Tømrerfirma A/STeknologivej 128500Grenaainfo@kimsnedker.dkLars Hoelgaard www.kimsnedker.dk
Klaus MHvedvej 68560Kolind2521 4175kontor@klaus-m.dkKlaus Trend Mogensen
Klinisk Tandtekniker Henrik LemkowØstergade 258500Grenaa4054 4014henrik@lemkow.dkHenrik Lemkowwww.grenaatandproteser.dk
Kvist & Jensen A/SØsterbrogade 168500Grenaatorben@kvistjensen.dkTroben Thomsenwww.kvistjensen.dk
Kystvejens KonferencecenterKystvej 268500Grenaa8959 5959reception@kysthotellet.dkLaila Quistwww.kysthotellet.dk
Landinspektørfirma KjærÅrhusvej 22 B8500Grenaamorten@lsp-kjaer.dkMorten Knudsenwww.lsp-kjaer.dk
LB Consult A/SStationsplads 48500Grenaalb@lb-consult.dkLars Bagerwww.lb-consult.dk
Malerfirma Madsen ApSTrekanten 528500Grenaa4019 9120soeren@malerfirmamadsen.dkSøren Madsenwww.malerfirmamadsen.dk
Malerfirma TipsmarkBredstrupvej 138500Grenaamichael@malertipsmark.dkMichael Tipsmarkwww.malertipsmark.dk
Murerfirma Rasmus Jakobsen A/SEnergivej 208500Grenaarasmus@rjakobsen.dkRasmus Jakobsenwww.rjakobsen.dk
Murerfirmaet Bent Klausen ApSKratbakken 108586Ørum Djursinfo@bentklausen.dkwww.bentklausen.dk
Murerfirmaet Nyborg Sørensen ApSRamten Hedevej 198586Ørum Djursnyborg-s@nyborg-s.dkFrank Nyborg Sørensenwww.nyborg-s.dk
Murermester Kristian WetscheSkovbakkevej 38500Grenaakristian@wetche.comKristian Wetschewww.wetchewetsche.com
Nordea Bank Danmark A/STorvet 48500Grenaadaniel.lilleris@nordea.comDaniel Lilleriswww.nordea.dk
Nymark & Fogh Teknik ApSEnergivej 148500Grenaa4040 6144soren@nf-teknik.dkSøren Nymark Rasmusssen www.nt-teknik.dk
Nørgaard RevisionStoregade 158500Grenaan3r@n3r.dkFlemming Nørgaardwww.n3r.dk
Renault-Volvo
Pedersen & Nielsen Automobilforretning A/S
Rugvænget 298500Grenaasoeren.moll@autohus.dkSøren Mollwww.autohus.dk
Ret & Råd Djursland AdvokatfirmaØstergade 78500Grenaaea@ret-raad.dkwww.ret-raad.dk
Revisor Robæk Østergade 98500Grenaamfi@robaek.dkMichael Iuelwww.robaek.dk
RF-anholt ApSKystvej 268500Grenaa2347 3455sb@hveiti.dkSvend Brandstrup Hansen
RN Sikring & El-teknik ApSBredstrupvej 428500Grenaaronni@rnsikring.dkRonni Nyhuswww.rnsikring.dk
Rytters Tømrerfirma ApS Nygårdsvej 31a, Lyngby8570Trustrup4118 3541kontakt@rytters-toemrerfirma.dkMathias Rytterwww.rytters-tomrerfirma.dk
Seekings A/SNorddigesvej 68240Grenaa2023 1080jkq@seekings.dkJoachim Katholm Quistwww.seekingss.dk
Skaanning Gruppen ApSFrejasvej 138500Grenaa2099 3577ole@skaanninggruppen.dkOle Skaanning Olesenwww.skaaninggruppen.dk
Skorstensfejer Claus HansenFejergården, Energivej 178500Grenaa2657 8512claushansen@skorstensfejeren.dkClaus-Michael Riis Hansenwww.skorstensfejerenhansen.dk
Skovplanteskolen Holmegaard A/SHovedvejen 5, Kirial8500Grenaa4032 1984info@bennyhammer.dkBenny Hammerwww.skovplanteskolenholmegaard.dk
Sparekassen DjurslandSønderport 28500Grenaagrenaa@sparekassendjursland.dkwww.spardjurs.dk
Sparekassen KronjyllandØstergade 118500Grenaagrenaa@sparkron.dkHugo Andersenwww.sparkron.dk
Stark - Frederik Thykier TrælastGrønland 22A8500Grenaainfo.grenaa@stark.dkwww.stark.dk
SvaneglasRugvænet 178500Greenaa2481 2713kurt@svaneglas.dkKurt F. Møllerwww.svaneglas.dk
Valdemars MalerfirmaHavet 548585Glesborgmail@valdemarsmalerfirma.dkValdemar Johansson
Viden DjursÅrhusvej 49-518500Grenaainfo@gts.dkClaus Jacobsenwww.videndjurs.dk
VVS Per Møller ApSRugvænget 148500Grenaavvs@permoeller.dkHenrik Møllerwww.permoeller.dk
Zacher Advokater A/SStoregade 98500Grenaa8632 1277grenaa@zacheradvokater.dkwww.zacher.dk
Ålsrode Smede- & Maskinfabrik A/SFabrikvej 98500Grenaalb@aalsrode.dkLeif Bassewww.aalsrode.dk
Ålsrode Tømrerfirma A/SToftevej 48500Grenaakla@aat.dkKlaus Allermannwww.aat.dk
Lindhardt Steffensen AdvokaterØsterbrogade 458500Grenaa88 33 46 46bogholderi@lsalaw.dkMette Haase Lindhardt www.lsalaw.dk
Navn AdressePostnrByMailadresse
Æresmedlemmer:
Lasse AndersenÅhavevej 188500Grenaagh.lasse@stofanet.dk
Personlige medlemmer:
Fru Kirsten og Hr. Per MøllerSkovbrynet 408500Grenaakpm@nrdn.dk
Hr. Arne DohnKlostervej 118500Grenaaardo@stofanet.dk
Hr. Bennix MikkelsenÆblerosevej 718500Grenaa
Hr. Benny AndersenSandstumpvej 118500Grenaab.l.m.andersen@post.tele.dk
Hr. Bent HansenBækkevej 2H8500Grenaaaasehansen37@gmail.com
Hr. Christian HøghBaunehøjvej 208500Grenaapoolen@stofanet.dk
Hr. Erik Holme PedersenGustav Wiedsvej 168500Grenaaerikholme@stofanet.dk
Hr. Freddy Jørgensen Skovstykket 28500Grenaaskovstyk@gmail.com
Hr. Frede FrandsenBøgevej 48500Grenaafrede.grethe@gmail.com
Hr. Henning SørensenNiels Bohrsvej 118500Grenaahenning@grenaas.net
Hr. Jørgen AndersenGustav Wiedsvej 158500Grenaajorgan@grenaas.net
Hr. Niels Erik IversenHumlevej 198500Grenaaniels.iversen@rr.rm.dk
Hr. Ole JensenÅrhusvej 1168500Grenaagittethor@stofanet.dk
Hr. Peter Schack PoulsenHerman Bangsvej 238500Grenaapsp@djurs.net
Hr. Poul Erik Aarup PedersenGustav Wiedsvej 78500Grenaabob@aarup.com
Hr. Søren ØstergaardRamskovvej 178500Grenaaernanielsen17@hotmail.com
Hr. Tommy GlindvadStokkebro 608500Gjerrildtommy@glindvad.com